Po rekonstrukci se vrátí autobusy na terminál MHD v Liberci

Liberec - Na terminál městské dopravy v Liberci by se měly od pondělí 28. července znovu vrátit autobusy, které musely areál opustit v polovině června kvůli opravám komunikací a úpravám budovy. Zastávky autobusů se přesunuly do okolních ulic, což komplikuje pohyb i orientaci cestujících. Část prací končí a terminál se znovu otevře, byť s omezením. Výluka na tramvajové trati do Vratislavic ale bude pokračovat, uvedla mluvčí libereckého dopravního podniku Martina Poršová.

Terminál městské dopravy se zcela uzavřel 16. června, v provozu zůstal jen předprodej jízdenek. V minulých dnech byly postupně předlážděny komunikace v areálu, menších úprav se dočkala i hlavní budova. Práce tím ale nekončí, na otočce tramvaje se bude pracovat až do konce prázdnin. Z Liberce do Vratislavic proto jezdí místo tramvají autobusy. Mezi Vratislavicemi a Jabloncem však zůstala tramvajová doprava zachována.

Dopravní situace v centru Liberce zůstane i po částečném otevření terminálu poměrně komplikovaná. Už od dubna je totiž na blízké třídě Dr. Milady Horákové omezen provoz kvůli výstavbě příjezdových komunikací k obchodnímu centru Forum v těsném sousedství terminálu. S omezeními tam musí řidiči počítat až do září. Původně se měla současně přebudovávat také blízká kruhová křižovatka na světelnou. „V tom případě už by se ale doprava nedala zvládnout, a tak byla stavba odložena,“ vysvětlil primátor.