Při noční nehodě auta na Kutnohorsku zemřeli tři mladí lidé

Nové Dvory - Tři mladí lidé přišli o život při dopravní nehodě, která se stala v noci na dnešek v Nových Dvorech na Kutnohorsku. Všichni jeli v osobním autě, které narazilo do zdi u silnice.

Zdroj: www.hzsmsk.cz Autor: HZS Moravskoslezského kraje

„Za nehodu pravděpodobně mohla vysoká rychlost, ve které řidič vozu nezvládl řízení,“ uvedl operační důstojník. V autě byli tři lidé ve věku od 14 do 20 let, všichni byli na místě mrtví. Přivolaný lékař mohl pouze konstatovat smrt. Nařízená soudní pitva by měla odhalit, jestli pil řidič před jízdou alkohol.

Provoz na silnici z Kutné Hory do Pardubic byl kvůli nehodě přerušen, policie jej obnovila kolem 05:00.

Výběr vážných automobilových nehod z poslední doby, které si vyžádaly oběti mezi mladými lidmi:

 • 29. srpna 2004 - Smrtí dvou mladých lidí a těžkým zraněním řidiče skončila nehoda v Dubňanech na Hodonínsku. Osmnáctiletý řidič Hondy s občany Slovenska vjel do protisměru, kde narazil do stromů. Dva osmnáctiletí spolucestující, chlapec a dívka, na místě zemřeli. Další mladík byl zraněn lehce.
 • 15. října 2005 - Jednadvacetiletý řidič najel vysokou rychlostí do hloučku lidí stojících před diskotékou v Píšti na Opavsku. Bilancí nehody jsou dvě mrtvé dívky a další tři zranění. Mladík později přiznal, že pil alkohol.
 • 29. října 2005 - Tři oběti, mladíka a dívku ve věku 20 let a jednatřicetiletou ženu, a stejný počet zraněných si vyžádala nehoda Audi A6 u Kobylí na Břeclavsku. Skupina šesti lidí se vracela ze zábavy, řidič nezvládl řízení a narazil do mostku.
 • 19. února 2006 - V Arnolticích na Liberecku zemřeli po srážce Volkswagenu Golf a Fiatu Panda tři lidé. Ve fiatu nehodu nepřežili muži ve věku 18, 19 a 20 let. Sedmnáctiletá dívka ve fiatu a třiadvacetiletý řidič volkswagenu utrpěli lehká zranění.
 • 15. října 2006 - Tragické následky měla havárie v Ostravě-Porubě. Do stromu tam narazila Škoda Fabia řízená dvacetiletým mladíkem, dva jeho mladší spolujezdci nehodu nepřežili. Další dva cestující ve věku 20 a 24 let i řidič byli zraněni lehce.
 • 14. ledna 2007 - Při nehodě v obci Libeř nedaleko Prahy zemřeli dva mladíci ve věku 18 a 25 let a osmnáctiletá dívka. Další tři pasažéři utrpěli těžká zranění. Řidič Hondy Civic sjel do příkopu na opačné straně a vůz narazil do betonového můstku.
 • 11. března 2007 - Čtyři mladíci zahynuli v Hradci nad Moravicí-Kajlovci na Opavsku při návratu z diskotéky, když jejich Škoda Octavia po smyku narazila do stromu.
 • 21. července 2007 - Při srážce osobního vozu s autobusem v Těšánkách na Kroměřížsku zemřeli v autě tři mladíci. V autobusu se zranilo šest lidí.
 • 28. září 2007 - Tři mladíci a dívka ve věku 15 až 17 let zemřeli u Supíkovic na Jesenicku po nárazu jejich auta do stromu. Další dva lidé byli těžce raněni. Auto narazilo do stromu, roztrhlo se a jedna z částí narazila do dalšího stromu.
 • 24. prosince 2007 - Čtyři mladí lidé ve věku 15 až 25 let zemřeli při nehodě, která se stala před půlnocí u obce Samotíšky na Olomoucku. Tři z nich zemřeli na místě, čtvrtá dívka podlehla zraněním v nemocnici. Podle policistů jeli na půlnoční mši, kam se vydala dvě auta s mladými lidmi. Oba řidiči stejným způsobem v zatáčce havarovali. Kromě čtyř úmrtí se dalších pět lidí zranilo.
 • 19. července 2008 - Tři mladí lidé přišli o život při dopravní nehodě, která se stala v noci v Nových Dvorech na Kutnohorsku. Všichni jeli v osobním autě, které narazilo do zdi u silnice.