V Jeseníkách bude od 1. listopadu povinné zimní obutí vozidel

Jeseník - Od 1. listopadu až do jara budou muset motoristé v Jeseníkách povinně jezdit na zimních pneumatikách. Sedm úseků vybrala jesenická radnice. Zavedení povinného zimního obutí umožňuje změna vyhlášky, která začala platit 1. července. Nové příkazové značky se sněhovou vločkou osadí na vybrané úseky radnice v září. Informoval o tom vedoucí odboru dopravy jesenické radnice Josef Liberda.

Povinná zimní výbava bude nutná na silnicích druhé a třetí třídy z Jeseníku do Zlatých Hor, ze Zlatých Hor do Heřmanovic a na Petrovy Boudy, z Javorníku do Travné, z Bělé pod Pradědem na Videlský Kříž a z Horní Lipové do Ostružné. Přímo v Jeseníku bude nutné mít přezuto v případě, že si motorista bude chtít vyrazit do Priessnitzových lázní. „Jedná se o úseky, které jsou v pravomoci našeho silničního úřadu,“ uvedl Liberda.

Užití zimních pneumatik s minimální hloubkou dezénu čtyři milimetry bude povinné v době od 1. listopadu do 30. dubna pro všechna osobní auta. U nákladních automobilů bude povinné zimní obutí na hnací nápravě. „Časový limit se může změnit v závislosti na klimatických podmínkách. Uvažujeme proto o sklopných značkách, které by se v případě dobré sjízdnosti zavřely,“ dodal Liberda.

Šéf odboru dopravy zároveň doplnil, že ke splnění povinné zimní výbavy patří u osobních vozidel i sněhové řetězy. Ty ale mohou být nasazeny na letní gumy.