Muž, který má dítě s 13letou školačkou, dostal podmínku

Vyškov - Ladislav Kupčík, který dlouhodobě zneužíval 13letou spolužačku svojí dcery, dostal podmínku a zároveń se podle rozsudku nesmí s dívkou pět let stýkat. Školačka s ním navíc otěhotněla a před pár dny porodila chlapce. 45letému Kupčíkovi, který školačku zneužíval asi rok, hrozilo až 8 let vězení.

Soud přihlédl k polehčujícím okolnostem - muž se k činu přiznal, s vyšetřovateli spolupracoval a své činy popsal. Uškodilo mu ale, že dívka otěhotněla. U muže nezjistili žádnou úchylku ani sexuální deviaci. Jeho osobnost hodnotili jako sexuálně nezdrženlivou. Kupčík byl odsouzen pro trestný čin pohlavního zneužívání a ohrožování mravní výchovy mládeže. Podle státní zástupkyně zážitky zanechají trvalé následky v dívčině vývoji. Bude prý těžko odolávat sociálním tlakům okolí a bude mít problém s navázáním vztahu.

U soudu dnes byli přítomni rodiče školačky. Matka zhodnotila trest jako
nedostatečný, za adekvátní by považovala nepodmíněný trest. Její dcera, která v době těhotenství i porodu odcestovala, se podle ní nyní vrátí domů a bude dál chodit do školy. Chlapce, kterého porodila, budou nejspíš vychovávat její rodiče. U soudu už podali takový návrh. Rodiče dívky žádali u soudu zároveň odškodnění 150.000 korun. Soud jim ho
nepřiznal s tím, že nárok je sice na místě, ale výše odškodnění by měl
posoudit soud v samostatném procesu. Advokát rodiny potvrdil, že žalobu podají. Budou požadovat, aby otec dítěte z poloviny platil ošacení novorozence, kočárek a další nutné potřeby.

O zneužívání dívky věděli i lidé z Boškůvek na Vyškovsku, kde dvojice bydlí. Kupčík se totiž s dívenkou často veřejně scházel a ona se podle dostupných informací pozornosti staršího muže nebránila. Přesto, že je zřejmé, že lidé z obce o milostném románku věděli, nikdo šokující informaci rodičům dívky ani příslušným úřadům nesdělil. Učinili tak až zástupci školy, když o utajovaném těhotenství promluvila jedna z maminek její spolužačky.