Auta se na Lanový most vrátí už v šest večer

Praha - Řidiči budou moci Lanovým mostem projíždět dnes už od 18:00, původně však měl být otevřen až o půlnoci. Poškozený most v Praze na Jižní spojce je od čtvrteční noci uzavřen kvůli opravě.

Po provedení zkoušek, které prokázaly požadovanou tvrdost betonu, po dohodě s projektantem a také s ohledem na podvečerní nedělní dopravní špičku, se Technická správa komunikací rozhodla obnovit provoz na mostě dříve.

Ve směru na Prahu 5 budou moci na most nákladní i osobní automobily. Do pondělního rána budou ale muset zpomalit na 30 kilometrů za hodinu. Pro nákladní automobily bude v tomto směru třicetikilometrová rychlost platit do konce oprav mostu. V opačném směru na Prahu 9 budou moci na most pouze osobní automobily. Rychlost bude také omezena na 30 kilometrů v hodině. Nákladní doprava bude i nadále využívat objízdnou trasu, která vede po Švehlově a Průmyslové ulici. 

Uzávěra Lanového mostu, kterým denně projede kolem 100 000 aut, působila komplikace zejména v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne, kdy se na objízdné trase tvořily dlouhé kolony. Největší problémy policisté čekají v pondělí.