Soud odročil odvolání Marko Stehlíka ohledně poškození věřitele

Praha - Odvolací pražský vrchní soud se dnes měl vrátit k případu syna někdejšího šéfa kladenských hutí Marko Stehlíka, kterého žalobci viní z poškozování věřitele. Okresní soud v Kladně ho za to v březnu poslal na čtyři roky do vězení, přestože státní zástupkyně požadovala pouze podmíněný trest. Stehlík se na místě odvolal. V jeho případu ale dnes k žádnému posunu nedošlo. Stehlík je od pátku prý hospitalizován, kvůli jeho nemoci soud dnes jednuní odročil.

Syn bývalého majitele Poldi Kladno Vladimíra Stehlíka podle spisu poškodil věřitele v srpnu 1996, když převedl vlastnictví výrobních zařízení z firmy Bohemia Art na společnost Merlin, jejímž byl do května téhož roku majitelem. Společnost Merlin si vzala padesátimilionovou půjčku od Poldi, kterou měla splatit prostřednictvím leasingové smlouvy. To se však nikdy nestalo. Mezitím byla pohledávka převedena z Poldi na Bohemia Art, ke které se peníze nikdy nedostaly. 

Marko Stehlík čelí v současné době spolu se známým pražským advokátem Jiřím Teryngelem také obvinění z účasti na více než stomilionovém daňovém úniku. Oba muži skončili na zhruba měsíc ve vazbě kvůli tomu, aby neovlivňovali svědky. Na konci července byli z vazby propuštěni. 

Marko Stehlík je zároveň spolu s bývalým ekonomickým ředitelem kladenských hutí Lubošem Pejpou v souvislosti s transakcemi kolem bývalé společnosti Poldi Ocel stíhán za zneužívání informací v obchodním styku a z porušování povinnosti při správě cizího majetku. Stíhán byl v této věci i jeho otec Vladimír, v červnu ale žalobce trestní stíhání někdejšího šéfa kladenských hutí přerušil. Pro těžkou chorobu jej totiž nelze postavit před soud. Vyšetřování kauzy ale pokračuje.