Na internetu se objevily stránky, které utočí na Danu Kuchtovou

Praha - Nevraživost mezi dvěma křídly Strany zelených krátce před sjezdem vrcholí. Včera se současný předseda strany Martin Bursík ostře distancoval od Dany Kuchtové, která bude na sjezdu kandidovat proti němu. Na internetu se navíc objevily stránky, které Kuchtovou hanobí a vypočítávají deset důvodů, proč by neměla být zvolena do čela strany.

Podle autorů webu není Kuchtová osobností, nemá žádnou vizi, zelené rozděluje, je sobecká a chaotická. Dokonce ji nazývají „kavárenskou povalečkou“, která se k dosažení svého cíle spojí s kýmkoliv. Stránka také obsahuje citáty Kuchtové z médií, které mají dokládat teze autorů.

„Takových stránek je nejméně pět. Informovali mě o tom přátelé. Osobní výpady jsou pod úroveň a chtěla bych zdůraznit, že to, co děláme, se netýká personálií, nýbrž chodu strany,“ říká k tomu Kuchtová. Web je registrovaný na jméno Petr Štěpánek, radní za zelené se ale od nich distancoval a stejně reagoval i jeho jmenovec ze strany, který je ředitelem Státního fondu životního prostředí. „Zjišťoval jsem si to, jde o plagiát, jako adresa bydliště je tam uvedena Dlouhá, já bydlím v Mánesově. I kdybych ten úmysl měl, bylo by to naivní.“

Boj o vedení nejmenší vládní strany vyvrcholí na sjezdu v Teplicích 5. až 7. září, tedy krátce před krajskými a senátními volbami. Tento termín mnozí kritizují - strana prý před volbami bude působit rozhádaně a uškodí si. Politiolog Josef Mlejnek z FSV UK ale poznamenal, že Martin Bursík nevybral termín voleb úplně špatně. Dana Kuchtová prý mohla počítat s tím, že zelení ve volbách neuspějí a po nich zahájit útok na post předsedkyně strany. Volbou data jí tak Bursík mohl vzít vítr z plachet.