Návrat lidí z prázdnin se zatím obešel bez větších komplikací

Praha - Závěr posledního prázdninového víkendu se zatím obešel bez výraznějších komplikací v dopravě. Situace na silnicích je klidná, větší kolony jsou pouze na silnici I/43 mezi Voděrady a Černou Horou v okrese Blansko. Větší problémy nejsou hlášeny ani na hlavních dopravních tazích v okolí Prahy.

Poslední prázdninový víkend zpravidla přináší zvýšený počet obětí dopravních nehod. Letos zatím policisté zaznamenali osm úmrtí, což je méně, než bývá obvyklé. Většinou na českých silnicích koncem týdne na přelomu srpna a září umírá deset i více lidí.

Víkendovou statistiku nejvíce poznamenala tragická nehoda, která se stala v noci na sobotu v Nejdku na Karlovarsku. Vyžádala si čtyři mrtvé, mezi nimi dva chlapce ve věku 15 a 17, a tři těžce zraněné. Údajně kvůli vysoké rychlosti vyjel osobní vůz Renault 19 z rovné silnice, dostal smyk a narazil do stromu. V autě cestovalo sedm lidí.

S větším zdržením dnes museli počítat řidiči, kteří jeli po strakonické silnici. Poblíž Jíloviště u Prahy narazil kolem 14:00 osobní vůz do mostního pilíře. Byli tam čtyři těžce zranění. Auta musela čekat, až z místa odletí vrtulník záchranné služby.  

Letos o prázdninách zemřelo na silnicích méně lidí než loni 

O letošních prázdninách zemřelo na silnicích méně lidí než loni - podle předběžné statistiky si nehody během prázdninových dní zatím vyžádaly 192 obětí, což je méně než ve stejném období loňského roku. Tehdy podle policie při kolizích zahynulo 219 lidí. Konečné číslo ještě může ovlivnit závěr posledního prázdninového víkendu, který bývá zpravidla poznamenán vyšším počtem obětí.