Slovák půjde za brutální napadení na 23 let do vězení

Praha - Pětatřicetiletý Slovák Jozef Nanár půjde za brutální napadení svého krajana na 23 let do vězení. Výjimečný trest mu definitivně udělil pražský vrchní soud, který tak potvrdil květnový rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové. Soud také potvrdil 13letý trest pro Nanárova bratra, který se na napadení také podílel. Muž později na následky zranění zemřel.

Oba bratři měli svého známého napadnout loni na podzim v opuštěném domě v Trutnově. Brutálně ho bili kovovou židlí do hlavy a nohou a způsobili mu rozsáhlá poranění. Po útoku z domu odešli a nechali těžce raněného muže ležet. Našel ho až náhodný kolemjdoucí, i přes rychlý převoz do nemocnice nakonec muž svým zraněním podlehl.

U soudu oba bratři svalovali vinu jeden na druhého. Mladší bratr uvedl, že ho starší také napadl a donutil k útoku. Starší sice potvrdil, že napadl oba muže, svému známému prý dal ale jen tři rány.

Přísný verdikt soudu v sobě zahrnuje také trest za krádež a ublížení na zdraví. Jozef Nanár byl v době incidentu ve zkušební době po podmínečném propuštění z věznice, kde si odpykával trest za pohlavní zneužívání.