Odsouzený, jehož odmítla věznice v Plzni, je v pankrácké nemocnici

Plzeň - Zpět do výkonu trestu byl dnes převezen šestačtyřicetiletý muž ze Sušice, kterého v úterý odmítla vedoucí lékařka borské věznice v Plzni přijmout kvůli špatnému zdravotnímu stavu. Pro Karla Krále, jehož zadrželi policisté na základě zatykače, dnes vězeňská služba zajistila místo v pankrácké nemocnici, kde přezkoumají jeho stav. Postupem lékařky a dalších pracovníků věznice se zabývají kontrolní orgány ředitele věznice a odbor generálního ředitelství vězeňské služby.

„Na základě rozhodnutí vedoucí lékařky věznice nebyl muž v úterý k výkonu trestu přijat. Lékařka z předložených lékařských zpráv usoudila, že vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nemá věznice podmínky pro zajištění adekvátní péče. Podle ní byl ve stavu, který ohrožoval jeho život,“ uvedla mluvčí věznice Jana Bartošová.

Odsouzený Král, kterého poslal Krajský soud v Plzni na tři roky do vězení za přípravu vraždy manžela své milenky, se nástupu do výkonu trestu vyhýbal několik měsíců. V úterý se ho policistům podařilo zadržet, ve věznici ho ale nepřijali s poukazem na jeho špatné zdraví. Policisté proto Krále odvezli zpět domů.

Podle Bartošové byl dnes odsouzený převezen do pankrácké nemocnice, kde přezkoumají jeho zdravotní stav. Nadřízené orgány se nyní zabývají postupem lékařky i ostatních pracovníků věznice.