O důkazech o Moravově činnosti hovořil Juraj Raninec v diskusním pořadu rádia Impuls a v pořadu ČT Události, komentáře. „Dalo by se říct, že mám jeden písemný důkaz,“ uvedl poslanec. Raninec se rovněž zmínil o rozhovorech s Moravou, které zpětně považuje za formu nátlaku.
Poslanec Juraj Raninec dále tvrdí, že od bývalého kolegy Jana Moravy získal kompromitující materiály už v létě 2006. Měly se týkat jiného poslance ODS - jeho jméno ale Raninec neřekl. Ačkoli vystoupil z klubu občanských demokratů, vylučuje, že by se přidal k opozici a hlasoval proti vládě.
Raninec měl s Moravou dokonce společnou poslaneckou kancelář. Poprvé si něčeho zvláštního v kolegově chování či snaze získat nějaké informace podle svých slov všiml už krátce po volbách.
Jan Morava se podle nedávno odvysílané reportáže snažil sbírat kompromitující materiály na své spolustraníky a další politiky. V reportáži padla zmínka i o tom, že citlivé a zneužitelné údaje by mohly unikat i z bezpečnostních služeb. Morava se minulý týden vzdal poslaneckého mandátu.
Kvůli možnému úniku citlivých a zneužitelných údajů z tajných služeb se nejspíš sejde stálá sněmovní komise pro kontrolu BIS. Podle Ranince by se kauzou měl zabývat i premiér a vláda. Opoziční ČSSD chce navrhnout zřízení parlamentní vyšetřovací komise. Poslanec dnes zopakoval, že by pro tento záměr zvedl ruku.