Olomouc chce rozšířit parkoviště na sídlišti Nové Sady

Olomouc - Olomoucká radnice plánuje rozšíření počtu parkovacích míst na sídlišti Nové Sady, jehož obyvatelé mají problém s odstavením svých vozidel. Motoristé, kteří volají po nových parkovištích léta, by se měli dočkat více než 130 nových míst k parkování, řekl náměstek primátora Martin Major.

Radnice plánuje navýšení parkovacích míst ve Skupově a Trnkově ulici. Ve Skupově ulici chce vybudovat 56 nových míst zejména na místním nevyužívaném antukovém hřišti. Motoristé z Trnkovy ulice by se měli dočkat 75 nových stání, které vzniknou úpravou ploch mezi bloky domů a rozšířením přilehlé silnice.

„Sídliště Nové Sady patří z hlediska parkování k nejproblematičtějším místům ve městě. Díky investici se v ulicích rozšíří počet parkovacích míst ze současných 180 na 311, což jistě usnadní odstavování automobilů v lokalitě,“ uvedl náměstek primátora.

Investice si vyžádá podle předběžných odhadů 14,5 milionu korun. Město se pokusí na akci získat dotaci z evropského programu, který je zaměřen na zlepšení prostředí v problémových sídlištích. Zda s ní uspěje, by vedení radnice mělo vědět v polovině příštího roku.

Problémy s parkováním trápí obyvatele sídlišť většiny měst v Olomouckém kraji. Do nových parkovacích míst proto v minulosti investovaly například radnice Šumperku, Prostějova či Přerova. Nedostatek parkovacích míst řeší i Praha.