V Pardubickém kraji o prázdninách ubylo nehod i mrtvých

Pardubice - Během dvou prázdninových měsíců zemřelo letos v Pardubickém kraji na silnicích 15 lidí, informovala mluvčí východočeské policejní správy Lenka Burýšková. Minulý rok bylo smrtelných úrazů při haváriích o tři více.

„Nejvíce úmrtí při nehodách bylo o prázdninách na Svitavsku, celkem šest. Jedinou nehodu se smrtelnými následky evidujeme na Pardubicku,“ uvedla Burýšková.

Havárií ve srovnání s loňskými prázdninami o 123 ubylo, v roce 2006 jich však bylo ještě o 46 méně. Předloni byl rovněž výrazně nižší počet úmrtí na silnicích, jen devět.

Ve dvou případech zemřeli při nehodě dva lidé. Mezi Poličkou a Borovou na Svitavsku vyjel 26. července řidič osobního vozu Opel vpravo mimo silnici, kde narazil do stromu a poté do betonového mostku. Pětadvacetiletý muž a jeho dvaadvacetiletá spolujezdkyně na místě zemřeli. Čtyři dny předtím se srazil u Chroustovic na Chrudimsku jednačtyřicetiletý řidič dodávkového vozu Mercedes Benz při předjíždění s protijedoucím nákladním autem. Nákladní vůz dodávku několik metrů tlačil před sebou, až obě auta narazila do betonového mostku. Řidič dodávky a padesátiletá spolujezdkyně utrpěli smrtelná zranění.