Ředitelem pražské policie se stane Martin Červíček

Praha - Ředitelem pražské policie se od října s největší pravděpodobností stane dosavadní ředitel dopravní policie Martin Červíček. Červíček by tak vystřídal odcházejícího Petra Želáska, který funkci zastával od února 2006.

„Je pravda, že jsem tu nabídku dostal. Ale co vím, pan policejní prezident se má rozhodnout na začátku října, takže jsem stále ředitelem dopravní policie,“ řekl Červíček, který spolu s dalšími kandidáty předkládal policejnímu prezidentovi svoje plány na vedení Prahy již před časem. Kromě něj se o post pražského policejního šéfa ucházel i bývalý policejní prezident a nynější šéf cizinecké policie Vladislav Husák.

Policejní prezident Oldřich Martinů personální změny zatím komentovat odmítl. „Jméno ředitele oznámím až 1. října na tiskové konferenci,“ vzkázal přes svou asistentku.

Červíčkův odchod z čela dopravní policie je prý téměř jistý. Dokazují to zprávy o výběru jeho nástupce. „Ve hře jsou tři jména. Jedním je šéf jihomoravské dopravky Leoš Tržil, ředitel severomoravské dopravní policie Jiří Zlý a policejní rada z prezidia Josef Daniška. Favoritem je přitom Tržil,“ řekl zdroj, který je s personálními změnami obeznámen.