Justiční akademie otevřela bakalářské studium

Praha - Justiční akademie dnes otevřela nový bakalářský obor, který má zajistit příliv mladých lidí na soudy a státní zastupitelství. Absolventi akademie se budou moci uplatnit zejména na pozicích vyšších soudních úředníků nebo vyšších úředníků státních zastupitelství, práci můžou hledat i v soukromém sektoru, třeba v advokátních kancelářích.  

Noví absolventi bakalářského programu by podle ředitelky akademie Daniely Kovářové měli být připraveni na práci v takzvaných minitýmech, které chce ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil postupně zavést na všech soudech. Skupiny složené ze soudce a dvou dalších pracovníků mají přispět k efektivnějšímu fungování soudů, protože zbaví soudce přebytečného papírování a ušetří jim až jeden pracovní den týdně na řešení dalších úkolů.

Nové bakalářské studium, do něhož letos nastoupilo prvních 71 studentů, nebude pro vyšší justiční úředníky povinné. Stejného postavení mohou dosáhnout zaměstnanci soudů po absolvování rekvalifikačního tříletého kurzu, který však není zakončen bakalářskou zkouškou. Pro ně chce ředitelka Justiční akademie Daniela Kovářová otevírat nová školení zejména v Praze.