Po novém úseku pražské Pobřežní ulice lze jezdit v obou směrech

Praha - Do provozu byl dnes uveden nový úsek Pobřežní ulice v Karlíně. Motoristé jej mohou od nynějška využívat i k jízdě z centra, v opačném směru byla silnice otevřena v srpnu. Náklady na její stavbu se podle Technické správy komunikací (TSK) vyšplhaly na 330 milionů korun, z toho přes 140 milionů pocházelo z fondů Evropské unie. Zbytek byl financován magistrátem a státem. Vybudování infrastruktury si vyžádalo dalších téměř 183 milionů korun.

Na výstavbu Pobřežní III naváže „čtyřka“, v jejímž rámci vznikne tunel pod Palmovkou s vyústěním u Balabenky. Tento projekt je podle mluvčího TSK Tomáše Mrázka v přípravném stádiu.

Od prodloužení Pobřežní ulice a Rohanského nábřeží si hlavní město slibuje zklidnění automobilové dopravy v Sokolovské ulici a lepší dostupnost území na Praze 8, kde se plánuje rozsáhlá stavební činnost. Podle primátora Pavla Béma komunikace představuje klíčovou dopravní tepnu, která bude spojovat centrum s vnitřním městským okruhem a pak s vnější částí dopravního okruhu metropole.

Celková délka nové komunikace s jízdními pruhy pro cyklisty je 677 metrů. Spolu s ní byl v rámci druhé etapy vybudováno silniční propojení přes prostor takzvané Rustonky do křižovatky ulic Sokolská a Pod Plynojemem v délce 224 metrů.