Martinů: Za Červíčkem stojím

Frýdek-Místek - Martin Červíček je ředitelem pražské policie teprve dva dny a už jsou kolem jeho jmenování spory. Vedení pražského magistrátu v čele s primátorem Pavlem Bémem zpochybňuje Červíčkovy schopnosti a na místo ředitele chce vypsat výběrové řízení. Jediné, co Praha podle Béma žádá, je standardní výběrové řízení. "Nejsme na Balkáně," uvedl. Policejní prezident Oldřich Martinů ale za svým rozhodnutím stojí. Postupoval prý podle zákona a své rozhodnutí nemíní měnit.

„Postupoval jsem podle zákona. Je to již šestý krajský policejní ředitel, kterého jsem takto vybral. Kbybych mohl, postupoval bych tak znovu,“ reagoval Martinů.

Jakékoliv změny svého rozhodnutí podle svých slov nepřipouští: „Účty skládám pouze ministrovi vnitra. Pan Červíček má dostatečné zkušenosti, znalosti i vzdělání. Na své předchozí pozici splnil všechny úkoly. Navíc prokázal, že má jasnou vizi.“ Martinů se neobává, že by se ministr vnitra nechal Bémem přesvědčit po stranické linii ODS. „Cítím v tomto rozhodnutí jeho podporu. S podobným tlakem jsem se nesetkal a ani ho neočekávám,“ dodal.

Magistrát: Červíček nemá dostatečné znalosti o hlavním městě

Do kompetencí policejního ředitele vedení magistrátu nijak zasahovat nechce. Podle předsedy bezpečnostního výboru pražského magistrátu Pavla Žďárského (ODS) chce radnice pouze slušnou komunikaci a možnost říci svůj názor. Magistrát by měl mít možnost při výběrovém řízení položit kandidátovi otázky například ohledně jeho koncepce.

„Všichni předchozí ředitelé vzešli z pražské policie,“ poznamenal Žďárský k Červíčkovi, který dříve působil v Náchodě. Nelíbí se mu, že nový ředitel
pražské policie nemá dostatečné znalosti o hlavním městě. „Základním požadavkem je vyvolat jednání,“ dodal.

Starosta Suché Lozi Petr Gazdík si vyměnil si práci s pražským primátorem Pavlem Bémem.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24