Za nehodu autobusu Student Agency může nejspíš nezkušenost řidiče

Kostolná (okres Trenčín) - Za příčinami nehody, která se v noci na dnešek stala na Slovensku v obci Kostolná na Trenčínsku, může nejspíš nezkušený český řidič. Při havárii zemřeli čtyři lidé, dva zranění jsou ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče, 1 zůstává na anesteziologicko-resuscitačním oddělení. Třináct lidí je lehce zraněno. Autobus směřoval z města Bardejov do České republiky. Podle informací slovenské policie byly všechny oběti slovenské národnosti. Podle hasičů sjel autobus ze silnice a převrátil se na bok.

Čtyřiadvacetiletý český řidič vlastnil řidičský průkaz na autobus pouhé čtyři měsíce. Podle informací slovenského ministra vnitra Roberta Kaliňáka, který ráno na místo nehody přijel, řidič zabloudil, sjel z cesty na nesprávném místě a odbočil na silnici III. třídy, kde nedaleko obce Kostolná-Zárečie havaroval. Řidič nebyl pod vlivem alkoholu. 

/*json*//*json*/

Příčiny nehody budou známy v příštích několika dnech, kdy proběhne expertíza nehody a výslechy obou řidičů autobusu.

Na místě nehody přišli o život tři muži. Zranění byli převezeni do nemocnic v Trenčíně, Bojnicích, Bánovcích nad Bebravou a Považské Bystrici.

Jedna žena v nemocnici zemřela. Z dalších osmnácti zraněných je osm stále v nemocnici, dva na jednotce intenzivní péče. Většina zranění jsou tržné rány, pohmožděniny nebo zlomeniny.

Student Agency oznámila, že vytvořila krizový štáb a že maximálně pomůže všem zúčastněným. Kontaktovala rovněž psychology, kteří budou k dispozici cestujícím, jejich rodinným příslušníkům a blízkým. Společnost zároveň oznámila, že uhradí veškeré léčebné výlohy, odškodní újmy na zdraví, majetku i výdělku a poskytne podporu pozůstalým.