Nemocný učitel vede hodiny přes webkameru

Praha - V pražské Tyršově základní škole probíhá unikátní metoda výuky. Jeden z nejoblíbenějších učitelů je po úraze a nemůže na hodiny docházet, žáci proto vymysleli náhradní řešení. Hodiny dějepisu probíhají přes videokonferenci. Ministerstvo školství podobné aktivity vítá, podle něj ale fungují hlavně díky dobrým učitelům.

Učitel Ondřej Balík si letos v červnu na škole v přírodě zranil Achillovu šlachu a z původního měsíce pracovní neschopnosti se stalo měsíců několik. Žáci deváté třídy nakonec přišli s nápadem, že by mohly hodiny probíhat přes Skype. „Chtěli jsme kolegu alespoň takhle na dálku zapojit do práce,“ dodal ředitel školy Igor Krupka.

Výuka přes webkameru umožňuje pouštět žákům videa a dokonce je i přezkoušet z už vyučované látky. Učitel vidí děti na monitoru a pomocí speciální kamery umístěné přímo nad televizí si může přiblížit kohokoliv z nich. Žáci jsou s hodinami spokojení: „Je to dost dobrý. Když pan učitel nemůže do školy, je dobrý, že to zařídili aspoň takhle.“

Škole se nápad s webkamerou zalíbil a chce ji používat pro výuku i dál. Žáky s její pomocí může vzít například na exkurzi na zajímavá místa, aniž by opustili školu.

Vyučování přes webkameru
Vyučování přes webkameru