Občanští demokraté šplhali na nejvyšší horu Vysočiny Javořici

Javořice - Občanští demokraté pořádali výstup na nejvyšší horu Vysočiny Javořici. Kromě komunálních politiků se ho zúčastnil i předseda strany Mirek Topolánek. Rozdávaly se balónky, pekla se selátka, točilo se pivo a hrála živá country hudba.

Výšlap na 837 metrů vysoký kopec s názvem Javořice zdolali premiér Mirek Topolánek, europoslanec Ivo Strejček, hejtman Vysočiny Miloš Vystrčil a další regionální politici v modrých barvách ODS. Organizátoři zdůraznili, že se jedná o tradiční předvolební akci, která se letos konala již počtvrté. Zdůraznili, že ji neplánovali tak, aby se shodovala s termínem podobné akce ČSSD.

Hejtman Vysočiny Vystrčil v této souvislosti řekl, že je přirozené, když před krajskými volbami zdolává nejvyšší vrchol kraje Vysočina a že nechápe, proč se ČSSD rozhodla zdolávat horu Říp jako symbol české státnosti. Zdůraznil také, že Říp je navíc vyhaslou sopkou.

Mirek Topolánek pochválil krajské politiky za to, jak v regionech pracují. Řekl také, že ztráta volebních preferencí je jistou daní za vládnutí a věří, že krajští politici přesvědčí voliče hlavně svojí dobrou prací při řešení dopravní obslužnosti, zdravotnictví, školství a dalších problémů přímo v regionech.