Policie zadržela podezřelého z krádeže akcií v hotelu Olympik

Praha - Policii se podařilo zadržet jednoho podezřelého z krádeže v hotelu Olympik. Zloději odtud včera odnesli příruční trezor s přibližně milionovou hotovostí a akciemi v nominální hodnotě 270 milionů. Sériová čísla akcií majoritních vlastníků společností Olympik Holding a Interhotel Olympik má policie k dispozici. Šance prodat je kdekoliv na trhu je proto podle finančních analytiků téměř mizivá. Společnost navíc požádala soud, aby akcie prohlásil za neplatné.

Zaměstnanci hotelu už si včera všimli dvou mužů, kteří stěhují něco těžkého pod prostěradlem. Policie nezávisle na tom jednoho z mužů prověřila a poté propustila. Po několika hodinách byl ale opět zadržen. „Neměli jsme potřebné informace a taky vodítko, že by se mohlo jednat o pachatele loupeže, nicméně pak se nám podařilo pachatele znovu zadržet,“ řekla ČT policejní mluvčí Eva Miklíková.

Podle generálního ředitele Hotelu Olympik Vlastislava Šose se zadržený muž v hotelu už několikrát potuloval a několikrát byl i vykázán. Policie nevylučuje, že pachatel nevěděl, co odcizuje. Krádež vyšetřuje jako trestný čin krádeže vloupáním. Pachatelům hrozí 5 až 12 let vězení.