Policisté propustili muže podezřelého z krádeže v Hotelu Olympik

Praha - Muž podezřelý z účasti na nedělní krádeži v Hotelu Olympik byl v pondělí propuštěn. Policisté podle mluvčí pražské policie Evy Miklíkové nezjistili důkazy, pro které by muže mohli obvinit. Při loupeži odnesli neznámí pachatelé trezor s akciemi v nominální hodnotě asi 300 milionů korun a peníze v různých měnách za zhruba jeden milion korun. Představenstvo společnosti Olympik Holding už vyzvalo potenciální investory, aby odcizené akcie nekupovali.

Zaměstnanci hotelu si už včera všimli dvou mužů, kteří stěhovali něco těžkého pod prostěradlem. Policie nezávisle na tom jednoho z mužů prověřila a poté propustila. Po několika hodinách byl ale opět zadržen. Druhý muž podle personálu mezitím z hotelu odešel a na komplice zřejmě čekal opodál.

„Neměli jsme potřebné informace a také vodítko, že by se mohlo jednat o pachatele loupeže, nicméně pak se nám podařilo pachatele znovu zadržet,“ řekla v pondělí ČT policejní mluvčí Eva Miklíková. Podle generálního ředitele Hotelu Olympik Vlastislava Šose se zadržený muž v hotelu už několikrát potuloval a několikrát byl i vykázán. Pachatelům hrozí pět až 12 let vězení.

Zloději s trezorem odcizili 290 000 kusů listinných akcí na majitele společnosti Olympik Holding v nominální hodnotě 100 korun za akcii. Dále podle generálního ředitele Hotelu Olympik Vlastislava Šose ukradli akcie společnosti Interhotel Olympik. Minimálně šlo o 218 000 kusů listinných
akcí na majitele v nominální hodnotě 1 000 korun za akcii. Vzhledem k výkyvům cen kvůli krizi v oboru hoteliérství nechtěl Šos jejich reálnou hodnotu odhadovat.