Dálnici D5 u sjezdu na Zdice uzavřela smrtelná nehoda

Zdice (Berounsko) - Plzeňskou dálnici D5 dnes večer kolem 19:00 zablokovala ve směru na Prahu dopravní nehoda, při které zemřel člověk. Dva brzdící kamiony mezi sebou na 27. kilometru slisovaly osobní auto, řekl operační důstojník dálničního oddělení v Rudné u Prahy.

Zdroj: www.hzspk.cz Autor: HZS Plzeňského kraje

„Stalo se to přibližně 1,5 kilometru za sjezdem na Zdice, kde je nyní odklon dopravy,“ uvedl. Auta brzdila kvůli koloně, která je v úseku kvůli odstraňování jiného kamionu, jenž havaroval dopoledne. Doprava byla kvůli tomu svedena do jednoho pruhu, což provoz komplikovalo. Nyní je dálnice ve směru na Prahu zcela neprůjezdná.

„Kamion přijížděl ke koloně a brzdil, za ním bylo auto. Další kamion ho slisoval,“ popsal okolnosti nehody operační důstojník.

První nehoda kamionu se stala již kolem 09:30 na 24. kilometru. Auto převážející náklad do mladoboleslavské automobilky Škoda Auto vyjelo z dálnice a převrátilo se na bok. Při kolizi z vozu uniklo přes dvě stě litrů nafty. Při této nehodě nebyl nikdo zraněn, škodu policie vyčíslila na pět milionů korun.