Bém prověřuje Topolánkovu sílu

Praha - Pavel Bém prý testuje podporu proti Topolánkovi. S informací přišla Mladá Fronta Dnes. Podle ní pražský primátor a první místopředseda ODS cestuje po regionálních organizacích a zjišťuje, jakou by měl podporu v případě, že se rozhodne kandidovat na předsedu ODS proti Topolánkovi.

Pavel Bém však oficiálně tvrdí, že proti Topolánkovi kandidovat nechce. Svou podporu už ale zjišťoval u spolustraníků, například v Plzni nebo Brně. Tvrzení dokládají i slova člena brněnské ODS: „Opatrně volil slova, ale nešlo o nic jiného než o zjišťování, jakou by měl u nás podporu.“

Je jasné, že pokud někdo z řad občanských demokratů nyní otevřeně mluví o poměrech ve straně, může být po krajských a senátních volbách označen za viníka toho, že strana nezískala víc mandátů. „Jsme takový papiňák před výbuchem. Naše lidi jen násilím držíme na uzdě a skoro jim lepíme pásky přes pusu, aby se před volbami udrželi, nic nekomentovali a nepouštěli se do sebe,“ prohlásil člen pražské ODS.

Bém má na své straně silnou pražskou organizaci. Ta se před dvěma týdny usnesla na tom, že ji Topolánek poškozuje. Za současným předsedou zase stojí moravské organizace. O novém vedení strany se bude rozhodovat na kongresu, který je plánován na 5. prosince.