Na Autoshow bude mít českou premiéru modernizovaná Škoda Octavia

Praha - Modernizovaná Škoda Octavia se tento týden představí v české výstavní premiéře na veletrhu Autoshow na pražském výstavišti. Vedle Octavie, kterou automobilka poprvé vystavovala minulý týden na pařížském autosalonu, bude mít tuzemskou výstavní premiéru i nový Superb a jeho ekologická verze Greenline a další zhruba dvě desítky modelů. Uvedli to organizátoři akce, která probíhá od čtvrtka do neděle.

Poprvé v Česku bude k vidění například čínský vůz Brilliance BC3, jehož výrobce by měl ještě letos vstoupit na český trh. Návštěvníci si budou moci prohlédnout i další čínskou značku Shuanghuan, která nedávno v Česku představila svou kopii BMW X5 první generace. Nebude chybět ani v tuzemsku vyráběný roadster Kaipan 15 na podvozku z Fabie, nové Mitsubishi Lancer Evolution, Lamborghini Gallardo LP 560 nebo nový Opel Insignia. K vidění bude i mikroauto francouzské firmy Aixam, které mohou řídit mladí pouze s řidičským oprávněním na moped. Vedle Lamborghini bude mít na výstavě svůj stánek i Ferrari.

Veletrh doplní výstava nákladních automobilů, lodní, železniční a letecké dopravy Transped, výstava komunální techniky a služeb Comma, Car&audio show a výstava Karavany.

V rámci Veteran Car Show se představí staré luxusní anglické vozy, před Průmyslovým palácem si zájemci budou moci vyzkoušet školu smyků. Ve čtvrtek budou vyhlášeny výsledky šestého ročníku soutěže Dědeček automobil a v sobotu bude součástí veletrhu i tradiční Tuningsraz.

Výstaviště v Holešovicích bude otevřené od 9:30 do 18:00, v neděli pak do 17:00. Vstupné je 120 korun.