Dopravu v Karlových Varech ulehčí rozšířený most přes železnici

Karlovy Vary - Provoz v Karlových Varech bude plynulejší. V městské části Bohatice byl totiž otevřen rozšířený silniční most přes železniční trať. Jeho rekonstrukci, která začala letos na jaře, se podařilo zkrátit o měsíc. Oprava a modernizace mostu přišla město jako investora na více než 14,7 milionu korun.

Most v Bohaticích je rozšířen na dva jízdní pruhy a bezpečněji by se na něm měli cítit i chodci, kteří se dočkali dosud chybějících chodníků. Stavba byla komplikovaná nejen kvůli odklonění provozu, ale hlavně kvůli železniční trati vedoucí pod ním. „Práce byly koordinovány s Českými drahami. Při průjezdech vlaků musela být vždy veškerá stavební činnost zastavena,“ uvedl náměstek primátorky Petr Keřka.

Železnice ovšem komplikuje provoz i nadále. Ve čtvrti Dvory se čeká na úpravu úzkého viaduktu s jedním pruhem, který komplikuje provoz na sjezdu z průtahu. Město se snažilo o jeho rozšíření právě při stavbě průtahu, ale neuspělo. Akci by teď muselo zaplatit samo a cena se pohybuje kolem několika desítek milionů korun, uvedl náměstek. „Není to aktuální. Potřebujeme peníze na opravy povrchů místních komunikací. Navíc hrozí, že by nám tudy z průtahu sjížděly nákladní automobily,“ dodal Keřka.

/*json*/{"map":{"lat":50.2367616,"lng":12.870419,"zoom":16,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.23611649648,"lng":12.868187427521,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/