Pardubická policie zadržela skupinu překupníků a vykradačů aut

Pardubice - Pardubická policie zadržela organizovanou skupinu vykradačů aut a překupníků, kteří se zaměřili na elektrické nářadí pro řemeslníky. Hodnota zabavených věcí dosáhla asi 700 tisíc korun. Zloději působili kromě Pardubického kraje i v okresech Kutná Hora, Hradec Králové, Havlíčkův Brod a Šumperk.

„15. října jsme zadrželi čtyři pachatele majetkové trestné činnosti. Dvaačtyřicetiletý muž z Přeloučska a pětatřicetiletý muž z Příbrami se dopouštěli vloupání do motorových vozidel a jejich krádeží, další dva muži tyto věci od nich odebírali,“ uvedl zástupce ředitele správy okresní policie Radek Malíř. Celková škoda činí asi 2,5 milionu korun. 

Operaci s názvem Guma policie spustila koncem roku 2007. Zmapovali vykradení 32 dodávek a 12 osobních automobilů, další dva vozy byly ukradeny. Při šesti domovních prohlídkách a dvou prohlídkách aut policisté zabavili 242 kradených předmětů, zvláště stavební nářadí, vrtačky, úhlové brusky a další elektrické nářadí. „Prodávali je kamarádům a známým nebo do bazarů ve středních Čechách. Některé předměty byly ukradeny i na zakázku,“ řekl komisař Marcel Daníček. 

Dva hlavní pachatelé byli obviněni z krádeží, za něž jim hrozí dva až osm let vězení, nyní jsou ve vazební věznici v Hradci Králové. Překupníci čelí na svobodě obvinění z trestného činu podílnictví, kde je sazba až dva roky. Podle policie budou zřejmě obviněni ještě další dva lidé.