Klaus politoval hejtmany z ODS, straně pomůže ve druhém kole senátních voleb

Praha - Prezident Václav Klaus při dnešní stručné tiskové konferenci vyjádřil politování nad kvalitní prací hejtmanů, kteří se možná stali nevinnou obětí velkých politických změn, po kterých občané volali. Výsledky krajských a prvního kola senátních voleb podle Klause jasně ukazují názor voličů, kterému, jak Klaus doufá, politici bedlivě naslouchají.

„Volby přinesly výsledek, o kterém si můžeme myslet cokoli, ale je to výsledek, který určitě není náhodný,“ prohlásil prezident při první oficiální reakci na proběhlé volby. Připomněl, že celá procedura zatím neskončila. „Celkový účet udělejme za týden,“ uvedl Klaus. Druhé kolo senátních voleb bude v pátek a v sobotu. Postoupilo do něj 25 kandidátů ČSSD, ODS bude mít v druhém kole o pět kandidátů méně.

Prezident Václav Klaus dnes rovněž přislíbil, že v druhém kole senátních voleb podpoří tři pražské občanskodemokratické kandidáty. Zdeňku Schwarzovi, Miroslavu Škaloudovi a Tomáši Kladívkovi by měl vyslovit důvěru v úterý odpoledne na Staroměstském náměstí, kde bude probíhat velký koncert.

Zmínění se v druhém kole voleb mají utkat s kandidáty sociální demokracie Blankou Haindlovou, Jiřím Witzanym a Jiřím Koskubou. Klausovu účast také nepřímo potvrdil občanskodemokratický kandidát na senátora za obvod Kladno Dan Jiránek v dnešních Událostech, komentářích.