Ředitel Mírova chtěl mírnější režim pro Kajínka, soud to zamítl

Praha - Ředitel mírovské věznice Vladimír Lang žádal o přeřazení na doživotí odsouzeného vraha Jiřího Kajínka do věznice s mírnějším režimem. Soud to ale zamítl. Informaci přineslo dnešní Právo.

„Návrh byl zamítnut jako předčasný s tím, že odsouzený ještě nevykonal z výjimečného trestu deset let. Dalšími okolnostmi, o které ředitel věznice opíral svůj návrh, jako je například hodnocení vězně, jsme se vůbec nezaobírali,“ uvedl šumperský soudce Lubomír Kozák. Proč ředitel věznice Lang návrh podal, komentovat nechtěl.

Kajínkovi, který byl před deseti lety odsouzen za to, že v roce 1993 v borských serpentinách pod plzeňskou věznicí zastřelil Štefana Jandu a Juliána Pokoše a postřelil Vojtěcha Pokoše, se v roce 2000 z nejpřísněji střežené české věznice Mírov na Šumpersku podařilo uprchnout. Policie ho později dopadla na pražském sídlišti Velká Ohrada v bytě manželky orlického vraha Marie Černé.

Kajínek dodnes tvrdí, že je nevinný. Opakovaně žádal o nový proces. Loni žádost definitivně zamítl Ústavní soud. Teď se o Kajínkovi připravuje film.