Zničený Průmyslový palác by měl být obnoven do roku 2010

Praha - Průmyslový palác na pražském Výstavišti, jehož levé křídlo zničil minulý týden požár, by měla do konce září roku 2010 obnovit společnost Incheba. Peníze by měla použít z pojistky. Počítá s tím návrh dodatku k nájemní smlouvě na pronájem Výstaviště v Holešovicích se společností Incheba, který dnes schválila rada hlavního města Prahy. O podpisu dodatku bude pražský magistrát s Inchebou ale teprve jednat.

Incheba by se podle dodatku zavázala použít veškeré pojistné plnění za požár na opravu objektu a zbytek by případně doplatila ze svého. „Pokud bude cena stavby vyšší než částka pojistného, uhradí navýšení Incheba ze svých peněz,“ uvádí se v tiskové zprávě radního Milana Richtera. Pokud bude investovaná částka nižší než pojistné, měla by Incheba zbytek pojistného převést na Prahu.

Požár, který minulý čtvrtek zničil levé křídlo Průmyslového paláce na pražském Výstavišti, podle policie nejspíš způsobila technická závada. Oheň vznikl v jednom z výstavních stánků, který byl součástí veletrhu zubařské techniky Pragodent. Ve stánku údajně byly hořlavé spreje určené k čištění zařízení zubařské ordinace, které v ohni explodovaly.

Podle prvních odhadů oheň zničil majetek až za miliardu korun. Společnost Incheba v pátek uvedla, že celý areál Výstaviště pojistila částkou 2,5 miliardy korun.