Telč bude mít do tří let nové autobusové nádraží

Telč (Jihlavsko) - Návštěvníci Telče na Jihlavsku by měli začít využívat služeb nového autobusového nádraží v blízkosti stávajícího nádraží Českých drah, a to v roce 2011. V prostorách hlavní budovy nádraží vznikne společná čekárna, sociální zázemí a informační centrum. Součástí bude záchytné parkoviště pro několik desítek automobilů. Novinářům to dnes řekl starosta Roman Fabeš.

Projekt obsahuje i opravu všech autobusových zastávek ve městě. Celkové náklady na přesun současného autobusového nádraží dosáhnou 38 milionů korun, 92 procent z nich pokryje dotace z regionálního operačního programu. Areál podle Fabeše nabídne komfortní služby a odpovídající zázemí všem návštěvníkům města. „Společně s turistickým projektem Vítejte ve Starém městě jsou to dva největší projekty, s nimiž Telč uspěla v tomto plánovacím období se žádostí o evropské peníze,“ řekl Fabeš.

Cílem druhého projektu je zatraktivnění turisty dosud málo navštěvované části města. Jeho náplní je vybudování systému tras pro pěší a cyklisty k židovskému hřbitovu, turisticky atraktivnímu parnímu mlýnu a rozhledně v lokalitě Oslednice. Několik ulic dostane nové povrchy a osvětlení, přibude městský mobiliář. „Na hladině Staroměstského rybníka vznikne vyhlídkové molo nabízející zajímavé pohledy na historické jádro města,“ dodal Fabeš.

Uskutečnění projektu bude stát 28 milionů korun, turistická trasa by měla být hotová už v roce 2010.