Dopravní nehoda v Hradci Králové si vyžádala čtyři oběti

Hradec Králové - Čtyři mrtví a jeden těžce zraněný - taková je bilance dopravní nehody, která se stala krátce před druhou hodinou ranní přímo v centru Hradce Králové. Mladý řidič vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl levotočivou zatáčku v místní části U Koruny, dostal smyk a narazil do stromu. Patnáctiletou dívku převezli záchranáři s lehkým zraněním do nemocnice v Hradci Králové. Příčinou nehody vozidla Opel Omega byla zřejmě nepřiměřená rychlost. Muž, který vůz řídil, navíc neměl řidičský průkaz, řekla mluvčí hradecké policie.

Při nehodě zemřel šestadvacetiletý muž z Hradecka, který automobil řídil. „Muž není a nikdy nebyl držitelem řidičského oprávnění,“ řekla mluvčí. Tragicky skončila nehoda také pro pětapadesátiletého muže z Hradecka, šestnáctiletou dívku z Pardubicka a šestadvacetiletého muže z Rychnovska.

Policisté pokračují ve vyšetřování nehody, u mrtvého řidiče byla nařízena soudní pitva, která by měla zjistit, zda nebyl pod vlivem alkoholu či drog.

Auto vyjíždělo z Hradce Králové směrem na Prahu, nehoda se stala na rovném a přehledném úseku silnice. „Vůz se po průjezdu křižovatkou dostal mimo vozovku a ve velké rychlosti narazil do topolu,“ řekla mluvčí. Komunikace byla kvůli odstraňování dopravní nehody na několik hodin uzavřena. Policisté nezjistili na havarovaném vozidle technickou závadu, při nehodě vznikla škoda za zhruba 60.000 korun.

Nehoda se podle hasičů, kterým byla nahlášená krátce před druhou hodinou, stala mezi křižovatkou a podjezdem do Kuklen. Mluvčí hradeckých hasičů dnes řekla, že při příjezdu hasičů na místo nehody byla patnáctiletá spolujezdkyně v péči lékařů, ostatní cestující silný náraz vymrštil z vozidla.

V Královéhradeckém kraji nejde letos o první tragickou nehodu se čtyřmi mrtvými. Na konci května zemřeli při nehodě osobního vozu u Rudníku na Trutnovsku čtyři Poláci. Příčinou nehody byla nepřiměřená rychlost, policie již řidiče vozu obvinila z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě prokázání viny mu hrozí až pět let vězení.

/*json*/{"map":{"lat":49.8521516678,"lng":15.1831054688,"zoom":6,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.212284168827,"lng":15.814561843872,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/