Drogou omámený řidič ujížděl policistům a naboural dvě auta

Liberec - Dvě auta naboural v Liberci drogou omámený řidič, když v neděli dopoledne ujížděl policejním hlídkám. Nezastavila ho ani střelba do vzduchu. Šestatřicetiletý muž ze sousedního Jablonecka jel ve voze Opel Vectra, ačkoliv má až do příštího roku vyslovený zákaz řízení, uvedla liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

„Naše hlídka stavěla opel v Kateřinské ulici. Řidič začal ujíždět k benzinové stanici Alfa Station. V cestě mu ale stála kolona aut, a tak se otočil a přes Kateřinskou ulici se dostal až do centra města. Na varovné výstřely nereagoval,“ uvedla Suchánková.

Motorista porušil zákaz vjezdu a vřítil se na náměstí E. Beneše před libereckou radnici. Tam narazil do zaparkovaného auta. Policisté vyslali do vzduchu další varovné výstřely, pronásledování však skončilo až v Nákladní ulici, kde se opel střetl s policejním vozem.

„Řidič se pak zamkl v autě a policisté museli rozbít okénko, aby ho dostali ven. Ve vozidle seděl spolujezdec, po němž bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Nenastoupil totiž do vězení, kde si má odpykat trest za řízení motorového vozidla bez oprávnění,“ upozornila Suchánková.