Bém znovu útočí: Jmenování Červíčka je zločin

Praha - Primátor Pavel Bém (ODS) dnes opět tvrdě kritizoval jmenování nového ředitele pražské policie Martina Červíčka. Jeho jmenování označil na jednání zastupitelstva za "zločin a diverzní akci ministerstva vnitra". Bezpečnostní výbor magistrátu i Bém se proti způsobu výběru nového šéfa pražské policie ostře postavili už na začátku října. Podle nich nemá Červíček dostatečné zkušenosti s řízením tak důležitého policejního sboru. Červíček na začátku října ve funkci nahradil Petra Želáska.

„Ať si jmenují koho chtějí, ale musí to být profesionál,“ dodal Bém. Připustil ale, že Červíčka nezná a že z něj může být dobrý velitel. Prý mu chybí potřebné vzdělání a vedení náchodské policie se nedá srovnávat s pražským prostředím. Nelíbí se mu také, že nový ředitel pražské policie nemá dostatečné znalosti o hlavním městě. 

Bezpečnostní výbor proto policejního prezidenta a ministerstvo vnitra vyzval k vypsání řádného výběrového řízení. Policejní prezident Oldřich Martinů a ministr vnitra Ivan Langer (ODS) se však za Červíčka postavili.

Primátor kritizoval i pražskou policii 

Bém také dnes zkritizoval činnost policie v hlavním městě. „Policii České republiky se na území hlavního města Prahy dlouhodobě nedaří.“ Podle něj nejsou v Praze policisté vůbec vidět a na ulicích je musí nahrazovat městští strážníci. Kritizuje také, že objasněnost kriminality v Praze klesá.