Provoz na silnici R7 zkomplikovala u Prahy nehoda osobního auta

Tuchoměřice (u Prahy) - Dopravní nehoda, při které řidička osobního auta nezvládla řízení a najela do svodidel, způsobila dnes ráno dopravní komplikace na rychlostní silnici R7 před Prahou. Od Tuchoměřic až ke Kladnu se vytvořila dlouhá kolona vozidel.

Podle mluvčí policie Prahy-venkov Štěpánky Zatloukalové se kolize obešla bez zranění, odstraňování jejích následků však ochromilo dopravu. O kus dál od místa havárie navíc bránilo řidičům ve výhledu další odstavené vozidlo.

Auta ve směru na Prahu stála. „Vytvořila se obrovská kolona, která sahala až do Lidic,“ uvedla mluvčí kladenské policie Jana Dětská. Řidiči, kteří přijížděli po R7 od Slaného a viděli před sebou kolonu, se na poslední chvíli snažili odbočit do Kladna, což situaci ještě více komplikovalo. „Byl tam trošku zmatek,“ dodala Dětská.

Kvůli mlze a zhorošené viditelnosti ráno policisté zasahovali i u dalších nehod. V Jesenici u Prahy například osobní auto dostalo smyk na rozbahněné cestě a narazilo do stromu.

V Jesenici panuje čilý stavební ruch a projíždí tudy hodně nákladních aut, která na vozovku nanášejí bahno. Právě rozbahněný povrch vozovky v kombinaci s mlhou a vysokou rychlostí byl podle Zatloukalové příčinou této nehody.