Francouzská gastronomie dobývá český trh

Praha - Francouzští výrobci gastronomických lahůdek se doposud orientovali převážně na Západ. Nyní mění taktiku a hodlají proniknout na doposud opomíjené trhy včetně českého. Tomu sloužila i velká gastronomická akce, která nabídla to nejlepší z francouzských delikates.

Francouzská vína, destiláty, desítky druhů sýrů a kulinářských lahůdek, francouzská gastronomie má zkrátka ve světě skvělé renomé. Čím dál víc proniká i na český trh. To, co je pro ni typické, představila v Praze zhruba čtyřicítka výrobců ze všech regionů země galského kohouta. „V Česku lidé dají čím dál víc na kvalitu a chuť, rozrůstají se tady restaurace, které nabízejí francouzskou kuchyni, malé obchody, které nabízejí tradiční francouzské výrobky, a samozřejmě vinotéky,“ říká Bernard Boidin z francouzského velvyslanectví v Praze.

Právě víno a typické sýry jsou na českém trhu nejžádanější. „Dva nejtypičtější francouzské sýry jsou rocquefort a camembert, ale výběr je mnohem širší. Například sýr morbie z nepasterizovaného kravského mléka má uprostřed vrstvu z přírodního rostlinného popele. Ovčí plísňový sýr valans ze severozápadní Francie je tradiční krémový sýr z kravského mléka, jehož typickou nažloutlou barvu vytváří bakterie; je omývaný solným roztokem a nahoře vidíte suchý list kapradí,“ popisuje zasvěceně některé laskominy Xaver Brun z Fromi-France.

A k sýrům nesmí chybět víno rozmanitých chutí a vůní, s nádechem vavřínu, máty, skořice, lékořice nebo vanilky. Tradiční bílá a červená, ale taky ve Francii oblíbené rosé - růžové stolní víno, které u nás ještě nemá svou tradici. „Sdružujeme vinaře z oblasti Rhone, vyrábíme červené, bílé a právě růžové víno. Český trh je pro nás atraktivní, takže se tu snažíme získat nové kontakty,“ nezastírá Bertrand Haritchelhar z Rhone-Tricastin.

Francouzští vinaři doufají, že s rostoucím zájmem o kvalitní víno se v Česku zvedne i jeho konzumace. „Myslíme, že by v Česku mohla dosáhnout spotřeba vína až 25 litrů na osobu, ale to je nic proti pivu, protože spotřeba piva zde je 160 litrů,“ srovnává Nicolas Goldschmitt ze společnosti Sopexa.

Za dveřmi je teď francouzský vinařský svátek. Beaujolais nouveau. Tato oslava prvního vína sklizně 2008 tradičně připadá na třetí listopadový čtvrtek, tentokrát na dvacátého.