Spytihněv vybuduje v příštím roce cyklostezku podél Baťova kanálu

Spytihněv (Zlínsko) - Podél Baťova kanálu povede v příštím roce cyklostezka. Trasu podél unikátní vodní stezky vybuduje obec Spytihněv na Zlínsku. Náklady na zhruba jeden kilometr činí téměř 6,5 milionu korun. Radnice tyto informace zveřejnila na internetu.

Trasa je dílčí částí plánované sedmikilometrové stezky mezi obcemi Otrokovice, Napajedla, Spytihněv a Babice. Náklady na zpevněný povrch široký dva a půl až tři metry činí celkem 45 milionů korun. Obcím se podařilo získat podporu z evropských fondů. Mluvčí otrokovické radnice Milan Plesar dnes řekl, že i Otrokovice začnou svou část budovat v příštím roce.

Cyklostezka naváže na trasu mezi Babicemi, Huštěnovicemi, Starým Městem a Nedakonicemi. Nabízí atraktivní a nenáročnou trasu, především ale bezpečnou cyklistickou dopravu.

Unikátní vodní cesta Baťův kanál spojující Otrokovice na Zlínsku a Rohatec na Hodonínsku, vznikla ve 30. letech 20. století. Původně sloužila k přepravě lignitu z dolů na jižní Moravě do Baťových závodů a k závlahám. Po druhé světové válce kanál postupně chátral. V 90. letech se začalo s jeho obnovou pro turistické využití. Ročně na kanál zavítá asi 45.000 turistů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto