Novým prezidentem stomatologické komory bude Pavel Chrz

Plzeň - Česká stomatologická komora bude mít od příštího roku nového šéfa. Delegáti dnešního volebního sjezdu vybrali za nástupce dosavadního prezidenta Jiřího Pekárka, který komoru vedl osmnáct let, poděbradského zubaře Pavla Chrze. Chrz porazil ve druhém kole volby dalšího kandidáta na prezidentský post Jiřího Zemena z Plzně.

Dosavadní viceprezident Chrz získal 54 hlasů z 87 delegátů sněmu. Zemen získal 33 hlasů. Na funkci prezidenta kandidovali ještě Zuzana Vystrčilová z Českých Budějovic a Josef Kunkela z Jindřichova Hradce.

Hlasování členů komory se přiklonilo ke kontinuitě v řízení komory. Názorově radikálnější Josef Kunkela se do druhého kola voleb nedostal. Čtyřiapadesátiletý Chrz ve své sobotním prezentaci vybídl například k lepší komunikaci uvnitř komory, posílení významu oblastí nebo kontrolní pravomoci komory. Stejně jako ostatní kandidáti požaduje vyšší platby pro stomatology.

Funkci prezidenta nepřevezme Chrz ihned, ale až v září příštího roku. Do té doby by měl spolupracovat se současným prezidentem.