Policie pátrá po totožnosti muže usmrceného vlakem

Přerov - Přerovští policisté pátrají po totožnosti neznámého muže, kterého minulý týden nedaleko Lipníku nad Bečvou na Přerovsku usmrtil vlak. Muž podle policistů sám před vlak skočil. Jeho jméno se dosud nepodařilo vyšetřovatelům zjistit, obracejí se proto s žádostí o pomoc také na veřejnost, uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Nehoda se stala z úterý na středu na železniční trati mezi Ostravou a Olomoucí. „Muž vstoupil na trať zhruba 40 až 50 metrů před přijíždějící mezinárodní rychlík Moskva - Praha z křoví, nacházející se na levé straně a otočil se zády před jízdní soupravu,“ uvedla policejní mluvčí. Strojvedoucí ihned použil rychlobrzdu, ale i přes jeho snahu střetu zabránit nedokázal. Muž utrpěl zranění neslučitelná s životem, dráhy musely na tři hodiny přerušit provoz na trati.

Muži bylo zhruba 30 až 35 let, byl vysoký 175 - 180 centimetrů, měl obézní postavu s vypouklým břichem, modré oči, krátké, rovné, černé vlasy a strniště. Na sobě měl v době smrti černé triko s krátkým rukávem a nápisem na zádech chatová osada Krajinka, modré rifle a černé polobotky.

Jakékoliv informace k totožnosti neznámého muže mohou lidé poskytnout na telefonním čísle 974 778 471, 974 778 470, na bezplatnou linku 158 nebo kteroukoli policejní služebnu.