Šéfem poslanců ČSSD by měl být Sobotka

Praha - Novým předsedou poslaneckého klubu sociální demokracie se má stát první místopředseda strany Bohuslav Sobotka. Ve funkci tak nahradí dosavadního šéfa poslaneckého klubu ČSSD a pravděpodobného budoucího hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška. Uvedl to dnes server iHned.cz.

„V rozhovorech s poslanci našeho klubu jsem cítil, že existuje poptávka po tom, abych se stal předsedou klubu. Pokud budu cítit podporu i nadále, budu na post předsedy kandidovat,“ řekl k tomu Bohuslav Sobotka.

Bohuslav Sobotka by měl nahradit Michala Haška do konce roku. Sobotka už v minulosti poslanecký klub vedl. „Dnes je třeba, stejně jako tehdy, abychom v poslaneckém klubu i v parlamentu napnuli všechny síly k volebnímu vítězství. Proto bych tu nabídku přijal,“ prohlásil Sobotka.

Sobotka bude muset být razantnější

Sobotkovi kolegové jsou přesvědčeni, že důležitou funkci zvládne. „Svou práci dělal už před volbami 2002 dobře a myslím, že by byl dobrým předsedou klubu i dnes. Myslím, že bude Slávek Sobotka stejně silným předsedou klubu jako Michal Hašek. Bude ale muset být poněkud razantnější než ve funkci předsedy rozpočtového výboru. Určitě by ale novou roli zvládl,“ uvedl poslanec David Rath.

Hašek v sobotu řekl, že je připraven do konce roku opustit post předsedy poslaneckého klubu ČSSD a vzdát se i poslaneckého mandátu.