Nehoda kamionu způsobila kolaps dopravy na Jižní spojce v Praze

Praha - Nehoda kamionu, ze kterého se po poledni pod Barrandovským mostem v Praze 5 vysypal náklad, zcela zablokovala oba pruhy komunikace ve směru z centra Prahy na Plzeň. Hustota provozu byla na stupni číslo pět. Policie uzavřela sjezd do ulice K Barrandovu, doprava stála na Jižní spojce, ucpaná byla i Modřanská ulice a sjezd z ulice 5. května na Jižní spojku. Provoz byl obnoven krátce po čtvrt na šest, poté co záchranný sbor odstranil kamion i vysypaný náklad.

Příčinou nehody byla podle mluvčí nepřiměřená rychlost. Řidič nerespektoval přikázanou rychlost 30 kilometrů v hodině a vjel do podjezdu pod Barrandovským mostem rychlostí asi o dvacet kilometrů vyšší. Nezvládl řízení a převrátil vůz na bok. Na vozovku se vysypaly dřevěné klády a jeden jízdní pruh v prostoru nájezdu na Strakonickou ulici ve směru z centra tak zůstal zcela neprůjezdný. Vyproštění kamionu a odstranění nákladu si pak vyžádalo uzavření obou jízdních pruhů ve směru na Plzeň.

Doprava byla v místech nehody několik hodin na stupni číslo pět. Uzavřen byl podle Petry Hahnové z Autoklubu Czech Assistance sjezd do ulice K Barrandovu, doprava stála na Jižní spojce, ucpaná byla i Modřanská ulice a sjezd z ulice 5. května na Jižní spojku. Auta se rozjela asi tři čtvrtě hodiny po odstranění následků nehody. Nikdo nebyl vážně zraněn. Škoda je více než milion korun.

Policisté korigují dopravu na Barrandovském mostě
Policisté korigují dopravu na Barrandovském mostě