Nový radní měl v minulosti problémy jako ředitel školy

Hradec Králové - V Královéhradeckém kraji bude školství řídit sociálně demokratický radní Jiří Nosek. Toho přitom před pěti lety magistrát odvolal z místa ředitele Základní školy v Hradci Králové-Pouchově. Došlo k tomu na žádost rodičů, kteří tehdy kritizovali nízkou úroveň výuky a špatné řízení školy.

Před šesti lety ředitel základní školy Nosek rozzlobil rodiče žáků. Za kritiku na ně podal trestní oznámení. Magistrát ředitele Noska před pěti lety odvolal údajně za zkreslování hospodářských výsledků či špatnou komunikaci s rodiči. Ředitel Nosek navíc děti poslal na předvolební mítink ČSSD, čímž podle bývalého místopředsedy školní rady Luboše Mervarta zneužil děti k politickým cílům.

Podle sociálních demokratů, kteří se chystají v kraji vládnout, je nyní třeba řídicí i pedagogické kvality bývalého ředitele Noska využít. Tento politik bude tedy řídit celé krajské školství, což čítá sto pět školských zařízení. Radní Jiří Nosek se cítí pro funkci dostatečně kvalifikován a dodává, že od událostí již uplynulo šest let. Navíc zastupující předsedkyně krajského výkonného výboru ČSSD Hana Orgoníková za ním bez výhrad stojí.