U Starého Jičína se srazil kamion s osobním autem, jeden mrtvý

Starý Jičín (Novojičínsko) - Čelní srážku kamionu s osobním autem nepřežil dnes ráno na Novojičínsku sedmadvacetiletý muž. Nehoda se stala nedaleko Starého Jičína a na víc jak čtyři hodiny uzavřela silnici spojující Ostravu s Hranicemi, uvedla mluvčí novojičínské policie Miroslava Šálková Michálková.

Nehoda se stala kolem půl čtvrté. Sedmadvacetiletý řidič osobního vozu Fiat Marea jel ve směru z Hranic na Ostravu a zatím z neznámé příčiny vjel na čtyřproudové silnici do protisměru. „Vozy se nestřetly úplně čelně, řidič kamionu se srážce snažil vyhnout, to se mu ale nepodařilo,“ řekla Šálková. Dodala, že řidič osobního vozu utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Šestapadesátiletého šoféra kamionu lékaři v nemocnici ošetřili a pak propustili domů.

„Muž je cizinec a po nehodě se zhroutil. I když nic nezavinil, má velké výčitky svědomí. Chtěl by se touto cestou omluvit příbuzným mrtvého mladého muže,“ doplnila mluvčí.

Hasiči museli opatrně vyprostit zraněného řidiče kamionu a také tělo řidiče Fiatu, který nehodu nepřežil. Přečerpávali i naftu z havarovaného kamionu do náhradního vozidla.

Kromě této nehody zasahovali novojičínští dopravní policisté i u dalších dvou havárií, při kterých byli zraněni tři chodci. Se středně těžkým zraněním skončil v nemocnici muž, který přecházel po přechodu pro chodce v Kuníně. „Řidič, který jej přehlédl, byl bohužel policista mířící do práce,“ uvedla Michálková.

Další nehoda se stala v Novém Jičíně. Muž a žena přecházeli přes silnici po přechodu pro chodce. Jedno auto zastavilo a dalo jim přednost. Řidič vozu jedoucího v protisměru chodce přehlédl a srazil je. „Žena vyvázla s pohmožděninami a oděrkami. Muž utrpěl těžká poranění hlavy, nohou, hrudníku a rukou,“ řekla.

Podle policistů se na všech nehodách podepsalo počasí. „Dnes ráno byla hustá mlha a navíc mrholilo. Viditelnost byla špatná,“ vysvětlila Michálková.

/*json*/{"map":{"lat":49.7156005466,"lng":18.0642700195,"zoom":9,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.572876141934,"lng":17.961959838867,"type":"1","description":"\u010celn\u00ed sr\u00e1\u017eku kamionu s osobn\u00edm autem nep\u0159e\u017eil dnes r\u00e1no na Novoji\u010d\u00ednsku sedmadvacetilet\u00fd mu\u017e. "}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/