Na Kolínsku se srazil vlak s kamionem, řidič zemřel

Kolín - Na přejezdu mezi Kolínem-zastávkou a Hlízovem se srazil rychlík s nákladním autem. Řidič kamionu na místě zemřel a několik lidí se zranilo. Informoval o tom mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar. Podle předběžných informací byli při srážce zraněni také další dva lidé, včetně strojvedoucího. Provoz na trati bude obnoven ve 13 hodin.

Vlak jel z Brna do Prahy, při srážce byl zraněn také strojvedoucí a lehce i průvodčí, záchranáři je po ošetření odvezli do kolínské nemocnice. Nikomu ze zhruba stovky cestujících se nic nestalo. Lokomotiva vykolejila jednou nápravou, škoda na ní je předběžně odhadována asi na půl milionu korun. Na jednom z vozů a na železničním svršku vznikla škoda zhruba 30 000 korun.

Přejezd je zabezpečen pouze světelnou signalizací, která byla podle prvních zjištění inspektorů v činnosti. Jak přesně k nehodě došlo, šetří na místě policisté a inspektoři ČD a Drážní inspekce.

ČD zajistily v úseku mezi Kutnou Horou a Kolínem náhradní autobusovou dopravu. Podle mluvčího Českých drah Radka Joklíka by mohla být jedna kolej zprůjezdněna do 13:00. Kvůli manipulaci pomocného vlaku, který bude lokomotivu vracet na koleje, bude ale muset být provoz následně opět dočasně uzavřen.