V Sokolově zastavují vlaky u nových peronů

Sokolov (Karlovarsko) – Nová nástupiště a podchod vedoucí k nim otevřela dnes Správa železniční dopravní cesty na nádraží v Sokolově. Jedná se o první část rekonstrukce stanice, která má pokračovat položením nového kolejového svršku a prodloužením podchodu do městské části Šenvert.

„Nyní je hotová část k nástupištím, v druhé etapě se bude pokračovat dál. Ale vzhledem k tomu, že skončila první část výluky a přes nádraží bude opět projíždět podstatně více vlaků, lidé by neměli zkoušet přecházet přes koleje. Podle železničářů jde o desítky lidí denně,“ uvedl místostarosta Sokolova Jaromír Dvořák.

V další fázi rekonstrukce má být zjednodušeno kolejiště v sokolovském nádraží, zmizí řada výhybek. Investor stavby SŽDC chce zrekonstruovat hlavní koleje a také most přes řeku Svatavu. Přestavba má skončit příští rok.

Rekonstrukce železničního nádraží je součástí stavby dopravního terminálu v Sokolově. Na opravu vlakové stanice má totiž navázat stavba nového autobusového nádraží v jejím těsném sousedství. Úpravy nádraží vyjdou Správu železniční dopravní cesty na půl miliardy korun.