Nad silnicí v Lázních Bělohrad se staví lávka

Lázně Bělohrad - Nad frekventovanou silnicí v Lázních Bělohrad se staví lávka pro pěší. Vedení lázní tím chce vyřešit problém s vozovkou, která rozděluje lázeňský areál na dvě poloviny. Město usilovalo o uzavření silnice pro nákladní dopravu, s tím ale silničáři nesouhlasili.

Lázeňským areálem projíždí od rána do večera auto za autem. Dostat se z jednoho pavilonu do druhého bývá pro pacienty, kteří se léčí s poruchami pohybového ústrojí, problém. Tento stav je v rozporu s lázeňským zákonem.

Silničáři v březnu cestu pro nákladní auta na přání města uzavřeli, v září se ale těžké vozy do lázeňského areálu vrátily.

Problém s rozdělením lázeňského areálu má vyřešit nová lávka, která obě strany propojila. Pacienti díky ní už nebudou muset kličkovat mezi auty. Z jednoho areálu do druhého se dostanou suchou nohou.

Nadměrnou hlučnost lávka nevyřeší. Podle starosty Lázní Bělohrad Pavla Šubra není jiné řešení, než dostat dopravu z centra města.

Stavba obchvatu lázní nezačne dříve než v roce 2011. Přemostění silnice tak zřejmě bude do té doby jediným, i když částečným rešením problému. Lávka by měla začít sloužit pacientům od 17. prosince.