V kauze Kuřim podali čtyři ze šesti odsouzených odvolání

Brno - Čtyři ze šesti odsouzených za brutální týrání chlapců Ondřeje a Jakuba v kuřimské kauze podali odvolání proti rozsudku brněnského krajského soudu, který jim uložil mnohaleté tresty. Odvolání zatím nepodaly dvě hlavní aktérky případu - sestry Klára a Kateřina Mauerovy. Jejich advokáti ale v uplynulých dnech uvedli, že obě ženy tak učiní, protože s tresty nesouhlasí. Jedné vyprší lhůta pro podání odvolání dnes, druhá má na to čas do příští středy.

Jako první se v úterý odvolala Barbora Škrlová, která se vydávala za děvče Aničku. Odvolání podala i její matka Renata Škrlová, která je nepřímým účastníkem řízení. Učinila tak nejen za Barboru, ale i syna Jana Škrlu, který je dalším ze šestice odsouzených.

Případ bude předán v nadcházejících týdnech Vrchnímu soudu v Olomouci. Část odsouzených žádá zmírnění trestu s tím, že případ nebyl vhodně posouzen, část tvrdí, že je nevinná. Vinu plně a bez námitek doznává jen matka hochů Klára. Požaduje zmírnění devítiletého trestu, a to pod 8,5 roku vězení.