Silnice jsou po nočním přívalu sněhu sjízdné, tvoří se ale návěje

Praha - Většina silnic v Česku je po nočním vytrvalém sněžení sjízdná. Zvláště na horách ale dopravu stále komplikuje silný vítr a teploty pod bodem mrazu. Silničáři varují hlavně před tvorbou návějí. Ve vyšších polohách leží na silnicích ujetá vrstva sněhu krytá posypem, v nižších rozbředlý sníh. Řidiči by měli jezdit s maximální opatrností.

Vozovky v hlavním městě a ve Středočeském kraji jsou po nočním sněžení mokré a sjízdné. Na okrajích metropole mohou řidiči narazit na vrstvu rozbředlého sněhu, na otevřených úsecích komunikací pak může vítr vytvářet návěje. Se sněhovými jazyky se řidiči setkají také na jihu a západě Čech. Především v horských oblastech Šumavy a Krušných hor komplikuje odklízení sněhu silný vítr. Silnice jsou ale s opatrností sjízdné.

Návěje jsou také na komunikacích na Vysočině, kde stále ještě místy sněží. Vytížená dálnice D1 na Vysočině dělala od pátku, kdy se letos v Česku poprvé přihlásila zima, řidičům i silničářům největší potíže. V sobotu se tu stalo hned několik nehod, zraněno bylo deset lidí, doprava stála několik hodin. I dnes zde místy husté sněžení řidičům jízdu velmi komplikuje.

Vrstva ujetého sněhu leží na výše položených silnicích Královéhradecka a Pardubicka. Také v Libereckém kraji byly zvláště v ranních hodinách horské silnice sjízdné jen s řetězy. Na hlavních tazích se ale většinou drží rozbředlý sníh. I přes vytrvalé sněžení jsou stále sjízdné všechny vozovky v Ústeckém kraji.

Rozbředlá nebo ujetá vrstva sněhu pokrývala v dopoledních hodinách komunikace ve vyšších polohách Olomouckého a Zlínského kraje. Před sněhovými návějemi varují silničáři na Blanensku a Znojemsku. Také v Moravskoslezském kraji stále ještě sněží a teploty se pohybují pod bodem mrazu.