Špatné počasí přerušilo práce na opravách silnic v Libereckém kraji

Liberec - Sníh a mráz přerušily stavební práce na hlavních tazích v Libereckém kraji. Řadu akcí se podařilo ještě před víkendem dokončit, aby bylo možné zajistit zimní údržbu. Na některých místech, třeba na přestavbě křižovatky v České Lípě nebo na mostě v Kunraticích u Cvikova, se ale bude pracovat ještě v prosinci, řekl náměstek ředitele libereckého Ředitelství silnic a dálnic Jan Stach. Naopak na krajských silnicích druhé a třetí třídy už opravy skončily.

Práce zatím neskončily ani ve Smržovce, kde se od začátku listopadu pracuje na opravě silnice I/14 do Harrachova. ŘSD, které je investorem, předpokládá, že mrazy ještě poleví a bude možné v opravách opěrné zdi i samotné komunikace ještě pokračovat. Rekonstrukce hlavního tahu na česko-polskou hranici v Harrachově je ale naplánována až do roku 2010. Opravy na horské silnici tak budou pokračovat nejpozději na jaře příštího roku jakmile to počasí dovolí. Rekonstrukce přijde na 400 milionů korun.

Nedokončená je zatím také oprava hlavní silnice I/13 ve Cvikově, která komplikuje dopravu na Českolipsku. Dvoukilometrový úsek silnice na konci města směrem na Nový Bor se postupně frézuje, opravují se i krajnice. Oprava za zhruba pět milionů korun by měla odstranit nerovnosti a vyjeté koleje, navíc podle Stacha vzniknou dělicí ostrůvky, které zvýší bezpečnost přecházejících chodců. Také tato oprava čeká, až mrazy poleví, aby mohla být dokončena.

Pokračovat budou až do 5. prosince také práce na mostě v nedalekých Kunraticích. „Aby bylo možné pokračovat v opravách, museli stavbaři místo provizorně zastřešit,“ poznamenal Stach. Oprava zchátralého mostu, kudy denně projede přes 10 000 automobilů, přijde na zhruba 24 milionů korun. Celkovou rekonstrukci potřebuje mostovka i podpůrné pilíře. Až do 2. prosince by měly pokračovat i práce na hlavním tahu v Liberci, kde se opravuje most nad rušnou křižovatkou.