Soud v Plzni poslal otce za týrání tříměsíčních dcer na 4,5 roku do vězení

Plzeň - Krajský soud v Plzni poslal pětadvacetiletého Ladislava Kokyho za brutální týrání svých dvou tříměsíčních dcer na 4,5 roku do vězení. Soud uložil Kokymu také povinnost absolvovat ústavní protitoxikologické léčení a povinnost zaplatit pojišťovně náklady za léčení dětí ve výši 710 000 Kč. Koky svým dětem ubližoval tak, že budou mít do konce života trvalé následky. Rozsudek je pravomocný. Státní zástupce požadoval pro obžalovaného maximální pětiletý trest za týrání a úmyslné ublížení na zdraví.

Koky, který dosud nikde nepracoval, se léčí z dlouhodobé závislosti na heroinu. U soudu se obhajoval sám, k dnešnímu jednání se ale nedostavil. S obžalobou nesouhlasil, popřel také svoji dřívější výpověď, v níž se k násilí doznal. Policisté ho podle jeho slov k doznání přinutili: „Já za to nechci sedět, jsem úplně nevinný.“ Ve prospěch Koky vypovídali příbuzní i matka dvojčat. Okresní soud ale jejich tvrzení označil jako účelové.

Podle spisu týral otec děvčátka od 17. ledna do 8. března 2007, protože mu vadilo, že pláčou. Fyzicky je napadal, klepal jim hlavou o podložku, třásl s nimi, bil je a do jídla jim přidával lék na uklidnění. Jedna z holčiček je slepá a těžce neurologicky postižená, její levá část mozku neobsahuje žádnou zdravou tkáň. I druhá má trvalé následky.

Informace o případu se objevily poté, co družka Kokyho přivezla jedno z dětí do nemocnice. Policie následně po upozornění lékařů přivezla i druhou holčičku. Dvojčátka měla mnohačetné zlomeniny, poranění lebky a další těžká zranění. Podle sousedky se o děti starala prostitutka, které pár prodával heroin.